Podporujeme Kreativní Olomouc


Olomouc je město s unikátním kulturním a kreativním potenciálem. Mnozí z nás si Olomouc zvolili za svůj domov a profesní působiště díky její atmosféře a specifické komunitě, která je do velké míry spoluvytvářena lidmi z oblasti tzv. kulturních a kreativních odvětví.

Často nám ale uniká, jak širokou nabídku tato sféra poskytuje, jak špičkové výkony a produkty v Olomouci vznikají a v kolika oblastech olomoučtí kreativci vynikají.

Stovky kreativců, firem a institucí najdete v naší databázi, která vám pomůže při plánování víkendového programu, při stavbě domu, s návrhem firemního loga, u složitého počítačového problému, nebo když se rozhodnete pořídit dětem lokální hračky a k Vánocům překvapit své okolí originálními dárky. Stačí jen nastavit filtr – a najít to, co potřebujete. Přímo ve vedlejší ulici.

Projděte si proto naši databázi. Inspirujte se, objednávejte služby, nakupujte a podpořte zdejší kulturní instituce i podnikatele. Nejen proto, abyste pomáhali, ale především proto, že zdejší kreativci jsou zkrátka skvělí!

Do databáze zdarma rádi zařadíme kohokoliv, kdo v daných oblastech působí v olomoucké aglomeraci. Vložit nový subjekt lze prostřednictvím formuláře. Více informací v sekci O databázi.

Divadla

Divadlo z pohodlí vašeho obýváku? Večerní pohádky pro děti, které vtáhnou do děje více než večerníček? Vouchery na doby budoucí? Podpořte lokální divadelní scénu.

Design

Olomoučtí kreativci jsou kreativní za všech okolností! Zútulněte si své domovy a zkrášlete sami sebe, když je teď na vše více času! Někteří z vás jistě ocení i zábavné online kurzy.

Kulturní a umělecké vzdělávání

Dokud se zpívá…, hraje, kreslí, hýbe a tvoří, ještě se neumřelo! Rozvíjejte svůj talent ve speciálních workshopech, najděte koníčka pro sebe nebo své děti! S olomouckými profíky osobně či v online kurzech.

Móda a oděvnictví

Oživte svůj šatník a udělejte si radost originálním kouskem na míru nebo ručně šitou krásou z lokálních zdrojů. Oblečte si opravdovou kvalitu! Zajímáte se o slow fashion a udržitelnou módu? I vás potěšíme. Hned několikrát!

Reklama

Sejde z očí, sejde z mysli? S olomouckými markeťáky to platit nemusí! Nenechejte se karanténou vyřadit a zůstaňte v hledáčku svých zákazníků.

Řemesla

Šikovné ručičky, tradice i nové technologie. To vše ovládají mistři z Olomouce! Ulovte si svůj vlastní originální kousek nebo přiložte ruku k dílu ve speciálních dílnách.

TV a rozhlas

Buďte vidět, buďte slyšet! Svěřte vaše nápady, projekty či informace mediálním profíkům, díky nimž najdete své místo v olomouckém mediálním prostoru!

Film, foto a video

Konec stříbrného plátna? Ale kdeže! Olomoucká kina přepnula do online režimu a nabízejí speciální eventy. A olomoučtí fotografové a filmaři už si plní kalendáře na zbytek roku.

Výtvarná umění

Olomoučtí výtvarníci, ilustrátoři a grafici dodají vašim nápadům a domovům šmrnc! Vašim projektům vymyslí skvělý vizuál, vaše byty vyšperkují svými uměleckými díly.

Hudba

Hudba během koronakrize nespí! Online kurzy, koncerty, výzvy a další… Podpořte olomoucké hudebníky, kluby a sály na sítích. Ať je po koroně laťka stejně vysoko jako před koronou.

Informační a webové technologie

21. století je e-století. V časech korony o to více! Spojte se s "našimi" ajťáky lokálního původu a světového dosahu a objevte s nimi nové obzory a možnosti pro vaše projekty a aktivity.

Architektura

Plánujete oživení interiéru nebo rovnou stavbu? Olomoučtí architekti jsou aktivní a získávají světovou pověst. Konzultuj s nimi budoucí plány právě nyní.

Knihy a tisk

Stay home and... čtěte knihy! Kdy jindy navštívit e-shopy či shopy olomouckých knihkupců a antikvariátů než teď? A proč si třeba nekoupit knihu rovnou od olomouckého autora?

Kulturní dědictví: Památky, muzea, galerie, knihovny a archivy

Vyrazte za uměním a neopusťte přitom pohodlí svého gauče! Spousta zdrojů, exponátů a památek je nyní unikátně dostupná v digitální podobě!

O projektu Kreativní Olomouc


Mapování KKP v Olomouci je společným projektem Univerzity Palackého, města Olomouc a Olomouckého kraje. Na mapování se podílí tým složený ze zástupců všech zúčastněných stran.

Kontakty


Magdaléna Petráková
koordinátorka projektu

magdalena.petrakova
@kreativniolomouc.cz

+420 728 967 220


©  Kreativní Olomouc | administrace